Als Jelle Brandt Corstius later een oude opa is, wil hij tenminste kunnen zeggen dat hij íets tegen de rare financiële wereld van de jaren nul en tien gedaan heeft. Al was het maar het vertonen van een film op het Beursplein, tijdens Occupy Beursplein, een spin-off van het massale Occupy Wall Street. Gisteren vertelde Brandt Corstius over zijn voornemen bij De Wereld Draait Door:

Hij heeft mij – type twintiger druk bezig met eigen plannen, de maatschappij slechts als decor – toch wel weten te prikkelen. Natuurlijk weet ik dat het banksysteem verrot is, daar was 2008 een wake-up call voor, maar je gaat er vanuit dat ze op de Zuidas alleen maar gniffelen om dreadlock en co op het Beursplein. Misschien moet ik dat pragmatische van me afschudden. Wellicht vormt dit protest de opmaat naar echte veranderingen, al is het pas over tien jaar.

Vandaag roep ik uit tot mijn Grote Inleesdag. Te beginnen met de drie stukken die ik op Twitter als eerste tegenkwam. Kijken of ik boos kan worden.

Mooi stuk! RT @: Thomas Friedman over 'Occupy Wall Street': http://t.co/DYr0qjuv
@loekiwesterveld
Loeki Westerveld
Age of Greed author @ calls #OccupyWallStreet “one of the exciting social experiments of our time.” http://t.co/ZGBwgLW3
@nybooks
NY Review of Books
What's going on in America right now may be the world's first genuine social-media uprising http://t.co/ew7RM0mO #Occupytheweb
@TheEconomist
The Economist

Dit zijn drie willekeurige stukken die in m’n Twitter Timeline voorbij komen. Meer gerichte leestips zeer welkom. Tot zaterdag?

Update (17:56): Tip van Syb in de reacties. Video met een krachtig betoog van Columbia University professor Jeffrey Sachs. Hij pleit onder andere dat politici zonder miljoenen bij Wall Street op te halen de presidentsrace in gaan, zodat ze de grote bedrijven na een verkiezing niks verschuldigd zijn. ,,It’s possible, in a time of social media”.