De redactie van het Radio 1-programma Nog steeds wakker Nederland had een goed idee voor de zomerstop: de microfoons weggeven aan jonge radiomakers. Alexander Klöpping en ik hapten toe. Jonge radiomakers zijn we niet, mediagek wel. En dus presenteerden we gisteren van twee tot vier ‘s nachts het eenmalige programma Alles is te koop

Uitgangspunt van de show? De vraag wat je met geld allemaal kan bereiken. Harry Mens en P&W-regisseur Bert van der Veer vertelden of televisiesucces te koop is (bij Mens wel, zegt ie), John van den Heuvel deelde de PR-tactieken van de maffia en Dries Roelvink wijdde uiterst chagrijnig uit over betaald muzikaal succes.

Wat hebben we van en over radiomaken geleerd?

  • Het geeft een enorme kick. Een plaatje instarten na een goed gesprek is pure euforie.
  • De redactie van een radioprogramma bereidt alles minutieus voor. Alexander en ik hoefden bij wijze van spreken alleen nog maar voor te lezen als we dat zouden willen. Ik kwam overdag zelfs een jongen in de tram tegen waarvan ik nog niet wist dat we hem ‘s avonds in de show hadden.
  • Een hoop gesprekken worden van te voren opgenomen, waardoor je lekker toneel kan spelen. ‘Wel goedenacht zeggen hè, meneer Mens’.
  • Luisteraars bellen ‘s nachts NIET in. Ze kunnen hun ei wellicht bij de Geenstijl-topics van die dag kwijt. We draaiden alleen maar slechte internethits - zoals Rebecca Black met Friday en Lonely Island met I’m on a Boat – maar merkten daar op de telefoonlijnen niks van. Op Twitter was ’men’ natuurlijk wel enthousiast over de muziekkeuze.
  • Het live interviewen is een vak apart. Naast “ik moet ‘m nu onderbreken, ik moet ’m nu onderbreken”, moet je ook nog andere dingen kunnen denken.
  • Het loont om ‘s nachts persberichten met ‘nieuwtjes’ uit de show rond te sturen. “Werkt altijd”, zei publiciteitsgenie en eindredacteur Marten Blankesteijn. Inderdaad, een uithaal van Harry Mens aan Matthijs van Nieuwkerk belandde op de voorpagina van De Telegraaf.

Terugluisteren kan hier!